איטום אדניות עץ

איטום אדנית עץ עם יריעת pvc

איטום האדנית הכרחי מאוד על מנת שלא תהיינה נזילות של מים מהאדנית לרצפה וכן על מנת שאפשר יהיה לנקז את האדנית בצורה מסודרת למערכת הניקוז במרפסת וכמובן בכדי לשמור על העץ שלא יירקב מהמים.

ראינו במשך השנים כבר הרבה דברים מוזרים שמתחזים לאיטום אדנית עץ. החל מניילון או פלריג שחור או אדנית פלסטיק בתוך האדנית עץ וגם יש כאלה שלא עושים כלום. אז באופן חד משמעי אפשר לומר שכל השיטות הנ"ל לא שוות כלום והאדנית לא אטומה!!  הדרך היחידה לאטום אדנית היא באמצעות יריעות pvc. אין דרך אחרת, אמינה וטובה שאפשר לתת עליה אחריות למשך הרבה שנים של שקט. 

לא נעים להגיד אבל במשתלות או במחסני עצים לא מוכרים את המוצר המושלם. נכון שאפשר למצוא שם אדניות עץ בכל מיני צורות וגדלים אבל אין  אצלם את המוצר מושלם שמתאים לכם בדיוק. הסיבה ברורה,  מחסן עצים מוכר עצים ומשתלה מוכרת צמחים. בכדי למכור אדנית עץ אטומה בגודל הרצוי שתתאים לצמח הרצוי כדאי לפנות ליצרן אדניות עץ שגם מבין משהו בצמחים ואז מקבלים בדיוק את מה שצריך.

למה יריעות ולא אדנית פלסטיק?

היתרון הגדול בשיטת איטום באמצעות יריעות pvc הוא שניתן לבחור את גודל האדנית לפי הצרכים והמידות הייחודיים למקום בו מוקמת הגינה ולא לפי גודל נתון של אדנית פלסטיק. בדרך זו כל גודל וצורה אפשריים והאיטום מתאים למידות הפנימיות של האדנית אותה בחרנו. אפשר למשל לעשות פינות בגינה עם עצי פרי גדולים בתוך אדניות גדולות במיוחד ומתחת להן אדניות קטנות יותר במפלס נמוך עם שיחים משלימים ופרחים ואלמנט מים קטן ועוד מיליון ואחד וריאציות של עיצוב הגינה בדיוק לפי הפנטזיה.

יש הרבה סוגים של יריעות pvc ויש חברות שונות מהארץ ומחו"ל. ההבדל בין היריעות מתבטא בעובי היריעה ובסוג ה pvc  ממנו היא עשויה. לא ניכנס לזה, כי זה מורכב ולא חשוב.  זה מתחיל עם 0.4 מ"מ עד 2 מ"מ  וזה יכול גם להתבטא במשקל למטר מרובע.

אחרי הרבה ניסיונות בשיטות שונות של איטום הוחלט אצלנו ללכת על יריעת שמשונית 610 גרם למ"ר. המחיר של היריעה הוא סביר וניתן לתת תוצאה של 100% איטום בלי דאגות שמא תהיה נזילה במשך השנים. בעבר עבדנו הרבה עם יריעה אחרת המכונה אחסנה יבשה 0.7 מ"מ אבל הפסקנו עם זה כי לא מצאנו הבדל. אצל היצרן של האיטומים שנמצא בפתח תקווה ניתן להזמין איטום לפי מידה ומקבלים את זה מוכן ומולחם בדיוק במידה הפנימית של האדנית. מי שרוצה, נשמח לשחרר פרטים 

שיתוף מהיר לנוחיותכם:

Facebook
Twitter
Pinterest
Telegram
WhatsApp
Email
Print
מאמרים אחרונים
אנחנו כאן לשירותכם

אנחנו כאן לשירותכם

מלאו את הטופס, ואנו נשוב אליכם בהקדם

רשמו לנו את הפרטים ונחזור אליכם במהרה