איך נעשה גינת גג בעצמנו – בכל שלב אפשר להתקשר ולשאול שאלות. זה לא עולה כסף

קודם כל הכנות

מתחילים עם שרטוט המרפסת. לוקחים בלוק נייר ועפרון ומשרטטים את המרפסת. לדוגמא שרטוט זה. כמובן לא שוכחים מידות מדויקות ככל האפשר ומציינים איפה נמצאת נקודת המים, נקודת החשמל ונקודות הניקוז.

עכשיו, עדיין רק על הנייר,  חושבים איפה רוצים לשים את האדניות. איפה רוצים עץ ואיפה שיח גבוה או נמוך וכו'.

בשלב הזה אני מציע לקחת את השרטוט ולהשקיע עוד קצת עבודה בשביל להוציא שרטוט תלת מימד יפה ומסודר שתהיה הדמיה יפה שעוזרת קצת לראות את הגינה שהולכים לבנות. לדוגמא שרטוט זה.

 ממשיכים הלאה. יש שרטוט ויש תכנית ויש גם קצת תובנות איפה עץ ואיפה פרחים ומתחיל שלב הפרקטיקה.

אפשר להכין אדניות לבד אבל את זה קשה ללמד בהתכתבות. וגם, אם אתם לא בתחום של עבודות עץ  ואם אין לכם את כל הכלים הדרושים, לא הייתי מציע להתחיל לשרוף חומר ולעשות טעויות.

אם אתם כן אז אני מסביר בשמחה.

נניח שלא. פונים אל יצרן האדניות שזה כמובן אדניות יפו ומתקשרים  052-4886475. שולחים במייל את השרטוט שעשיתם עם המחשבות על איפה אדניות …

אני ממליץ לבוא לביקור ולראות קצת דוגמאות שלא נמצאות באתר. ככה אפשר גם לדבר קצת. לא אנסה למכור לכם משהו שאתם לא רוצים, אין מה לדאוג.  אני אוהב אנשים שרוצים לעשות הכל לבד אבל צריכים קצת מידע מהזקנים בעלי הניסיון.

ממשיכים הלאה 2: צריך לקנות את הציוד להקמת הגינה. התייעצות טלפונית תעזור להבין את הכתוב בהמשך.

אדמה לאדניות : מחשבים את נפח האדניות ( אורך X רוחב X גובה ) ומקבלים את הכמות הנדרשת לכל האדניות ביחד. באדנית עצמה שמים הרכב של מספר סוגי אדמה. טוף גס, טוף דק, פרלייט , תערובת שתילה, קומפוסט.  היחסים בין החומרים הם:  45% פרלייט, 30% תערובת, 15% טוף גס, 5% טוף דק, 5% קומפוסט.  זה לא מדע מדויק אבל אלה היחסים פחות או יותר.

צנרת ניקוז:  צינור 20 שחור דרג 4, מחברי פלסאון 20 מ"מ אפורים. (מחברים ישרים, מחברי T, מחבר זווית), צינור 4 צול חתוך במידה לפי הגבהים של האדניות, מכסה טכנורם לצינור, לפי מספר האדניות.

צנרת השקיה: גליל צינור לנדליין עיוור נטפים + צינור לנדליין עם טפטוף  נטפים במרווח 15 ס"מ. מחברי 8 מ"מ חומים של נטפים שמתאימים לצינור הנ"ל. (מחברים ישרים, מחברי T, מחבר זווית)

מערכת השקיה ממוחשבת: את זה כדאי לקנות מוכן. או שקונים מערכת פשוטה ללא דישון ואת זה ניתן למצוא כמעט בכל חנות נורמלית בתחום או שקונים מערכת יותר משוכללת עם משאבת דשן ואת זה לא ניתן למצוא בכל מקום.

מניסיון, לא מומלץ לקנות מערכת על בטריות ועדיף מערכת עם חשמל. ועוד מניסיון, כדאי לקנות מערכת מדושנת בארון פוליאסטר תקני. זה יותר יקר אבל הרבה יותר טוב לגינה.