תכנון והקמת גינות מעוצבות

גינה צבעונית, ירוקה,טרופית או רומנטית, גינה המעוצבת מצמחים, פרחים, עצים, אדניות עץ או אבן, בריכות נוי , כל עיצוב שנבחר, הגינה המטופחת שלנו תמיד תעורר אצלנו הרבה שמחה בלב ואור בעיניים ותהווה עבורנו מקום להירגעות , לנשימה עמוקה ולשלווה…..

אז בין אם רק סיימתם לבנות את בית חלומותיכם, רכשתם בית/דירה או "סתם" בא לכם להוסיף חן ויופי למקום שיבתכם, בין אם זה בית פרטי עם שטח גדול או קטן, דירה בבניין קומות, אולי דירת גג וחשקה נפשכם בגינה בה תרגישו שהגעתם לגן עדן רוגע: עצרו לרגע!

חברים, תכנון, עיצוב והקמת גינה היא מלאכת מחשבת לשמה, אתם שואפים ליהנות מהגינה שלכם לאורך שנים רבות, להיות מושפעים מכל השפע שביצירה הזאת הנקראת: גינה!

בנימה אופטימית זאת ניגש תחילה ל"מה עושים"? (מבטיח להתייחס גם  ל "מה לא עושים"?)

אז מה עושים?

ב"אדניות יפו" אנו מקפידים על תכנון מקדים עם הלקוח הכולל:

  1. תכנון הגינה צעד קריטי בדרך לגינת החלומות שלכם. באדניות יפו אנו שמים דגש לפרטים גדולים כקטנים, אנו יודעים מתוך ניסיון של יותר משני עשורים כי תכנון טוב הלוקח בחשבון את כל התנאים יחסוך כסף רב הן בטווח הקרוב אך לא פחות חשוב גם בטווח הארוך. תהליך התכנון הוא למעשה עבודה משותפת עם הלקוח ואנשי מקצוע: אתם מספרים לנו מה עושה לכם את זה, על מה חלמתם… אנחנו עושים תכנית אב, חלוקת חללים של השטח (כל גודל – גם אם זו מרפסת קטנה או גג בה אתם רוצים רק אדניות עץ ועד להרכבת התכנית הסופית, אנו משרטטים לכם את החלום ומביאים אותו לרקום עור וגידים.תכנון מקצועי מחייב  ידע בהתאמת הצמחים לאקלים,לסוג האדמה, לאור וגם לרוח וללחות. באדניות יפו אנו לוקחים בחשבון את מרחב המחייה של כל צמח ומקפידים "לזווג" אותם בהתאם לצמחים הסמוכים.במילים אחרות, אדניות יפו תלווה אתכם משלב הסקיצה ועד לביצוע שבסופו תקבלו את חלקת האלוהים הקסומה שלכם.
  1. באדניות יפו נשים גדש על התנאים הגיאוגרפים ואיכות הסביבה: סוג האדמה, אור וצל, צריכת המים ועוד…
  1. תכנון הגינה שלכם בהתאם לסגנון חייכם ואופייכם – אנו, באדניות יפו מאמינים כי זהו פרמטר חשוב ביותר שכן, מידת הזמינות שלכם לתחזק את גינתכם וגם העובדה שאם כולנו (או לפחות רובנו) נהנים מאוד מגינה קסומה, הרי שלא כל אדם אוהב לתחזק גינות.רמת המעורבות העתידית שלכם בתחזוקת הגינה תילקח בחשבון בבואנו לתכנן.במקרה כזה כמובן שעיצוב גינה ללא תחזוקה רבה תהווה פתרון ארוך טווח. השימוש באדניות עץ יפות ,מעוצבות ועמידות הינו פתרון מושלם ויפהפה.
  1. תקציב – חשוב להתאים את התכנית לתקציב, לשם כך, אנו באדניות יפו מדגישים כי לא חייבים להוציא לפועל את כל התוכנית בבת אחת. אפשר לקבוע סדר הגיוני שלא ייפגע בתוצאה הסופית. בכל מקרה כבר בפגישה הראשונה תקבלו סדר גודל ראשוני של תקציב.
  1. תכנון מערכת ההשקיה – שלב קריטי נוסף בכל תכנון מקצועי הוא מערכת השקיה המתוכננת מראש ואשר לוקחת בחשבון את כל מרכיבי הגינה, מערכת כזו כאמור, תחסוך לכם כסף רב בטווח הקצר והארוך.באדניות יפו אנו ממליצים שלא להשתמש כלל בהשקיה ידנית שכן היא מובילה לבזבוז מים משווע ומעודד הופעת מזיקים ומחלות בגינה, כאן המקום להדגיש כי גם אם מדובר נניח בגינת אדניות עץ (כן, גם בשטח קטן) השקיה ידנית תזיק באותה מידה.קיימות המלצות מאוד מקצועיות וברורות לגבי כמות ההשקיה הרצויה לגינה שלכם, בין אם מדובר בגינת חצר , בגינת מרפסת או גינת גג, באדניות יפו תקבלו את כל ההמלצות הרצויות לכם לצמחיה שתעלה ותפרח בגינתכם ו/או באדניות העץ   למשל: מטר דשא דורש כך וכך מים ליום, מטר גינה עם פרחים-צמחים-ורדים-עצי פרי- עצי נוי או עצי סרק, סוג האדמה – כבדה? קלה או בינונית?באיזה אזור של אקלים? בהר הגבוה? בשפלה? בשפלה המרכזית או אולי בערבה?

כל הנתונים הללו נלקחים בחשבון על מנת לקבל אינדיקציה מדויקת לגבי כמות המים הרצויה, והאמינו לי, גם אם מדובר על פרחים,עצים, שיחים או צמחים הפורחים באדניות החישוב הזה הוא קריטי ברמת החיסכון במים שזה חשוב מאוד במדינה שלנו ולא פחות חשוב ברמת החיסכון בכסף.

הקמת הגינה תכלול בדרך כלל כחמישה שלבים:

כל השלבים מתייחסים לכל בחירה שעשיתם, בין אם גינת חצר, גינת גג או גינת מרפסת עם אדניות.

השלב הראשון הינו בניית תשתית, כלומר הכנת השטח, כולל יישור השטח והכנת שיפועים בשטח במידת הצורך/הרצון.

התקנת מערכת ההשקיה בגינה או באדניות העץ – הכל לפי בחירתכם

נטיעה-שתילה ישירות בקרקע ו/או באדניות עץ יפות ואטומות.

עיצוב וחיפוי – עציצים, אדניות עץ,כדים, ספסלי עץ , חלוקי נחל ,אבני טוף, פרגולות ועוד אין סוף אפשרויות.

הצבת תוספות – התקנת דק, תאורה, בריכות נוי ועוד

תחום גינון נוסף שהוזכר מעלה ותופס תאוצה מתמדת הוא גינת מרפסת או גג:

בתחום זה יש לנו באדניות יפו יתרון עצום הנובע מחד מאדניות העץ החזקות והאטומות שלנו ומאידך מהניסיון רב השנים שלנו בתכנון,עיצוב והקמת גינות מרפסת וגג הכוללות ספסלי עץ, דק ועוד אפשרויות כיד הדמיון הטובה.

יש לנו את הידע הנחוץ הכולל מערכות ניקוז, מערכות השקיה, משאבות דישון מדויקות ומצעי גידול המתאימים לגינות הללו. אדניות העץ שלנו מיוצרות על ידינו ומותאמות לכל פנטזיה.

אז קיבלתם החלטה להוסיף לחייכם גינה? בקרקע, במרפסת או על הגג, בשטח ענק או קטנטן? לכל אחת מהאפשרות ניתן להקים גינה שתשלב פריחה, צבעים, ריחות וטעמים המגרים את כל החושים!

אך רגע לפני, הבטחנו להתייחס גם ל "אל תעשה":

ראשית היזהרו מחאפרים! לא כל מי שיש לו טנדר שעלווה מציצה מתוכו הוא מקצוען.

שנית דאגו לסכם את כל הפרטים מבעוד מועד – הגינה היא שלכם בלבד!

אל תחששו לברר את כל הפרטים: באילו חומרים בעל המקצוע ישתמש? מה יהיה זמן הביצוע? איכות הצמחיה – פרחים- עצים-שיחים?

במידה והחלטתם את אחת ההחלטות הנבונות שלכם ובחרתם באדניות עץ בררו את מידת האטימות, החוזק של האדנית, ו….. כן! אחריות! בעל מקצוע פר אקסלנס אמור להתייחס גם לנושא זה.

אז חברים, אנחנו כאן על מנת להגשים לכם את חלומכם – אתם כאן על מנת שנעניק לכם מניסיוננו הרב, שניתן לכם פיסה קטנה או גדולה של כל הקסם הזה.

זכרו,לעיתים, תכנונים פשוטים יצרו גינה מיוחדת וקסומה ולא פחות חשוב: קלה לתחזוקה, אך גם גינה יוקרתית ומורכבת יותר תהווה מקור בלתי נדלה של הנאה.