גינות גג וגינות מרפסת מוסיפות כמובן הרבה יופי וחן לעיצוב הבית אך לא רק זה, הן מפחיתות את הרעש הסביבתי, מפחיתות את זיהום האוויר וכמובן, שומרות על פרטיות דייריהן שכן, בישראל , בה הקיץ מתארח ברוב חודשי השנה, המרפסת וגם הגג – מהווים מוקד ישיבה והתרגעות.

בשנים האחרונות, עם עלייה הולכת וגוברת במודעות סביבתית – אקולוגית אך לא פחות גם מהרצון לפינה ירוקה ומרגיעה הנובעת בעיקר מהתעבות אזורי העיור (אזורים אורבניים) חדרה למדינתנו תרבות גינון הקיימת כדרך חיים באירופה ובארצות רבות אחרות זה שנים רבות.

הצטמצמות השטחים הפתוחים בארץ מחד והבניה לגובה מאידך תרמו אף הם להתפתחות הגינון בארץ.

גינת גג או גינה על המרפסת

ריאה ירוקה בלב הבניה הרוויה

השיקולים המביאים אנשים להקים גינה על המרפסת או על הגג הם באופן די מובהק אקולוגיים אך גם נובעים מהטעם האישי ומתפיסה כוללת של בעל הנכס:

זה מפחית את הטמפרטורה בחלל שמתחת לגג, מצמצם את הרעש הסביבתי, מנצל טוב יותר את מי הגשמים – באשר למי הגשמים ולמים בכלל,כדאי להבהיר כי לא רק שגינת גג או מרפסת לא תגרום לבעיית רטיבות אלא להיפך, שכבות ההגנה הפרוסות שומרות על איטום תקין.

מטבע הדברים, הן גינות גג והן גינות מרפסת מוקמות על שטח בנוי ושטוח, הן מוקמות תחת אותם קריטריונים קפדניים של בדיקת הקונסטרוקציה המאפשרת לקבוע את העומס המותר שהגג או המרפסת יכולים לשאת.

יש להקפיד על פריסה של יריעות איטום משובחות בעלות שיפוע וניקוז המותאמים לשטח המיועד, לשכבה המונעת חדירת שורשים (בדרך כלל פוליאתילן קשיח בעל שלוש דרגות עובי) ולשכבה המיועדת לניקוז המים, רק בסוף תבוא פריסה של יריעת סינון שתמנע את חלחול המצע אל השכבות התחתיות.

ההקפדה על בחירת הצמחייה היא תנאי הכרחי לגינה שופעת לאורך זמן, יש להתחשב בתנאי האקלים של המקום, בחשיפת האור והצל ורק בסוף להתאים את הצמחייה לטעם האישי.

שימוש נוסף ומשובב נפש שנעשה בגינת הגג או המרפסת הוא גינת ירק – גינת תבלינים או כמובן,גם וגם.

לסיכום, זהו נושא שראוי לפתחו, ככל שתהיה יותר צמחייה בשטחים שממילא נבנו וקיימים כך ייטיב עם כולנו – ומי יודע? אולי ביום מן הימים גם מקבלי ההחלטות בקרב "פרנסי העיר" יתנו את דעתם על נושא חשוב זה ויקצו לזה תקציבים מיוחדים ומיוחלים.

שיתוף מהיר לנוחיותכם:

Facebook
Twitter
Pinterest
Telegram
WhatsApp
Email
Print
מאמרים אחרונים

שולחן קק"ל

שולחן קק"ל הוא ריהוט גן אידיאלי, המאפשר שהייה נוחה של בני משפחה ואורחים בחצר ובגינה. אדניות יפו, חברה לייצור ריהוט גן מעץ, אדניות עץ, שולחנות

קרא עוד »

ספסל גינה

ספסל עץ לגינה אם אתם מחפשים ספסל עץ לגינה, לעסק, לבית, למשרד, למפעל, לבית מלון , אדניות יפו מציעה לכם מגוון של ספסלים. אצלנו תמצאו

קרא עוד »
אדניות יפו - ספסל עץ לגינה

ספסל עץ

יש לך בית פרטי עם גינה מטופחת? הגינה שלך יכולה להיות מקום נפלא לבלות בו, ליהנות מהנוף, לשבת בצל או להיחשף לשמש. חלק בלתי נפרד

קרא עוד »
אדניות יפו - נדנדת עץ לגינה

נדנדה לגינה

ריהוט הגינה הוא חלק בלתי נפרד ממנה. בין אם יש לך רצון לתכנן את הגינה ובין אם יש לך גינה קיימת, שילוב של נדנדת עץ

קרא עוד »
אדניות יפו - נדנדת עץ למרפסת

נדנדת עץ לגינה

עיצוב הגינה הפרטית בבית הוא החלק הנפלא והמרגש של כניסה לבית חדש. לתכנן את הגינה שתתאים ‏בדיוק לצרכים הפרטיים ולשלב אלמנטים שיהפכו את הגינה למקום

קרא עוד »
פרגולות וריהוט עץ לגינה

ריהוט גן מעץ

גינות ופינות חמד משלבות בתוכן ריהוט מעץ, ניתן לראות זאת גם בבתים פרטיים, מרפסות, גינות גג מעוצבות וגם במקומות ציבוריים. אחד הדברים הבולטים וההכרחיים שצריכים

קרא עוד »

אנחנו כאן לשירותכם

מלאו את הטופס, ואנו נשוב אליכם בהקדם