תחום גינות הגג המעוצבות הינו ייחודי ומרתק, לא אחת גם מאתגר. זהו נושא שונה בתכלית מעיצוב גינות צמודת קרקע, הוא דורש תכנון שונה תוך שימת דגש על בטיחות מרבית בתוצאה הסופית שכן מדובר על שטח תלוי שיכולת נשיאה משקל הינה מוגבלת.

גינות גג מעוצבות – האופי של בני הבית

הקמת גינת גג מעוצבת לא תיעשה ביום אחד, יש להקדיש לזה חשיבה מעמיקה המביאה בחשבון את כל הפרמטרים , החל מהסגנון האישי של בעל המבנה, דרך הקונספט העיצובי אותו רוצים – במילים אחרות, העיצוב הכולל צריך להיות מותאם לאווירת הבית ולאופי דייריו.

יש שירצו להדגיש את הנוף החיצוני ואז יהיה צורך לשמור על קווים אופקיים,   ולהשתמש בגוונים בהירים שמשתלבים בדרך כלל עם הנוף.

אנשים שמרבים לארח, ידאגו לפינות ישיבה ולפינות רביצה, במקרים מסוימים אף לפינת אוכל ומעין סלון חיצוני.

יש שירצו "לברוח, מהמולת העיר ויחפשו ,אי של שקט תוך שמירה על קשר בלתי אמצעי עם הנוף הסביבתי – אלה ייבחרו לרוב במעקה שקוף שישתלב עם שאר פריטי העיצוב אשר ביחד יהוו פינה מפנקת של נחת ורוגע.

אפשרות נוספת למי שרוצה גינה שתהיה הכי קרובה לגינה צמודת קרקע היא שתילת צמחים בגובה האדמה – אפשרות זו כרוכה בשימוש בטכנולוגיה ייחודית ושומרת על מרחב ואוויר.

יש שמרחיקים ומשלבים אף מקלחת חיצונית בגינת הגג – בדרך כלל מדובר באנשים הרוצים לתת לחייהם אופי של נופש – בגינה כזו ייעשה שימוש בחומרים חמים וכפריים כגון עץ, וצמחייה מרובה.

משפחות בהן ישנם ילדים צעירים יבחרו אף לשלב ארגז חול שישתלב בגינת הגג, גינת תבלינים משתלבת יפה עם הקונספט ומאפשרת בילוי איכותי ובטיחותי עם הטף.

עצי פרי וירקות יכולים גם הם לשמש כמרכיב עיקרי בגינת הגג –  לא רק אנשים הגרים בכפר יכולים ליהנות מגידול אישי של הפירות והירקות אותם הם צורכים, כיום, עם התפתחות הטכנולוגיה ושינוי בתרבות הגינון גם לעירונים שבינינו האופציה הזו נגישה.

לסיכום, ישנן אפשרויות רבות ומגוונות בבחירת הקונספט של גינת הגג המעוצבת. תנאי הכרחי לקבלת התוצאה הרצויה – היפה וזו אשר לא מרוקנת לחלוטין את הכיס הוא קביעת המטרות והתקציב מראש – בנושא התקציב יש להביא בחשבון חריגה של כעשרים אחוז .קביעת המטרות נועדה בעיקר לאפשר תכנון של פני השטח.

שיתוף מהיר לנוחיותכם:

Facebook
Twitter
Pinterest
Telegram
WhatsApp
Email
Print
מאמרים אחרונים

שולחן קק"ל

שולחן קק"ל הוא ריהוט גן אידיאלי, המאפשר שהייה נוחה של בני משפחה ואורחים בחצר ובגינה. אדניות יפו, חברה לייצור ריהוט גן מעץ, אדניות עץ, שולחנות

קרא עוד »

ספסל גינה

אם אתם מחפשים ספסל גינה לעסק, לבית, למשרד, למפעל, לבית מלון או לכל מרחב, מתחם או מבנה אחר, אדניות יפו מציעה לכם אדניות פנים וחוץ

קרא עוד »

ספסל עץ

יש לך בית פרטי עם גינה מטופחת? הגינה שלך יכולה להיות מקום נפלא לבלות בו, ליהנות מהנוף, לשבת בצל או להיחשף לשמש. חלק בלתי נפרד

קרא עוד »

נדנדה לגינה

ריהוט הגינה הוא חלק בלתי נפרד ממנה. בין אם יש לך רצון לתכנן את הגינה ובין אם יש לך גינה קיימת, שילוב של נדנדת עץ

קרא עוד »

נדנדות עץ לגינה

עיצוב הגינה הפרטית בבית הוא החלק הנפלא ולא פחות מרגש. לתכנן את הגינה שתתאים ‏בדיוק לצרכים הפרטיים ולשלב אלמנטים שיהפכו את הגינה למקום פסטורלי ונעים

קרא עוד »

ריהוט גן מעץ

גינות ופינות חמד משלבות בתוכן ריהוט מעץ, ניתן לראות זאת גם בבתים פרטיים, מרפסות, גינות גג מעוצבות וגם במקומות ציבוריים. אחד הדברים הבולטים וההכרחיים שצריכים

קרא עוד »

אנחנו כאן לשירותכם

מלאו את הטופס, ואנו נשוב אליכם בהקדם

אדניות יפו עובדים בימי קורונה

לתשומת ליבכם !

אדניות יפו עובדים בהתאם להנחיות של משרד הבריאות, וממשיכים לייצר ולספק מענה, שירות ואספקה במידת האפשר. אנחנו זמינים לכל שאלה או עניין

אנו מאחלים לכולכם בריאות טובה וחזרה לשגרה מלאה בהקדם