עיצוב גינות גג

עיצוב  לגינת הגג הוא נושא בעל חשיבות גדולה הן ברמת הבטיחות , האסטטיקה ולא פחות חשוב, ברמה האקולוגית. גינה המשתרעת על חלק משמעותי של הגג ובה תהיה צמחיה ענפה, תתרום בין היתר לאוויר נקי יותר הנובע בעיקר מתהליך הפוטוסינטזה של הצמחים, גינה כזו גם תפחית ברמה מסוימת את נזקי הרעש הסביבתי .

הכי חשוב שהגינה תהיה מעוצבת יפה – האומנם?

אחד הנושאים עליהם יש לשים דגש הוא עיצוב מקדים של גינת הגג. לדוגמא: יש להקפיד בבחירת הצמחים/פרחים/ שיחים או עצים ולהתאימם לתנאים הקיימים בגג הספציפי : רוח,שמש,אור-צל, גובה ולווא דווקא בחירת צמחים על פי מראה עיניים. בסופו של יום, הגינה זקוקה לטיפול וטיפוח – הצמחים גדלים ויש פעולות תחזוקה כמו דישון,גיזום, החלפת צמחיה,הובלה וניקוז של מים והשקיה לכן, יש לזכור את היכולות והנטיות האישיות: מהו הזמן הפנוי לטיפול בגינת הגג ? איזו מערכת השקיה קיימת- אם בכלל ? מהי תדירות הטיפול לה הצמחייה זקוקה ? עיצוב גינת גג מורכבת יותר מעיצוב של גינה צמודת קרקע, יש לקחת בחשבון את נתוני הגג, מהו המשקל אותו הגג יכול לשאת- הצמחיה, מצע הצמחים וכל הציוד הנלווה מגיעים למאות ק"ג ובדיקת כושר הנשיאה של הגג הינה הכרחית לפני שעוברים לתכנון העיצוב. לאחר בדיקת חוזקו וכושר נשיאתו של הגג , יש לבדוק את התשתיות הנחוצות לעיצוב הגינה.

מה אנחנו רוצים להשיג, מהי מטרת גינת הגג שלנו ?

מהי המטרה בהקמת גינת גג? האם זו תהיה פינת הרגעות ? האם זו תהיה גינת ירק או תבלינים ? אולי פינת הארחה ? ואולי פינה רב תכליתית…  במילים אחרות: יש להגדיר מראש את הרצונות וכמובן את התקציב המוגדר לשם כך. כיווני השתילה, דרכי השקייה ושילוב פרטי עיצוב כבדים יוגדרו אף הם בעיצוב המקדים ורק אז יגיע תכנון ועיצוב הצמחייה המתאימה. בעיצוב מקדים של גינת גג יש להביא בחשבון את גודל השטח ולהיצמד למטרה לשמה מוקמת גינת הגג, את האתגרים הנפוצים כמו, התאמת פני השטח לגובה פני השטח הצמודים למבנה ,פתרון בעית הניקוז, הגנה על שכבת האיטום מפני נזקי השורשים עתידיים, טיפול מקדים ומונע לסתימות תעלות הניקוז – בעיה זו יכולה להיפתר על ידי פריסת יריעות סינון. לסיכום ניתן לציין כי העלות האמיתית והמשמעותית תבוא לידי ביטוי בתשתיות הנחוצות ובפרטי העיצוב (אדניות עץ, כדים, ספסלים, דקים וכד') וכמו לגבי כל נושא שיש עימו הוצאה כספית משמעותית, גם כאן יש להשוות הצעות מחיר מגורמים שונים.

תיאור מוצר

מוצרים קשורים

אנחנו כאן לשירותכם

אנחנו כאן לשירותכם

מלאו את הטופס, ואנו נשוב אליכם בהקדם

רשמו לנו את הפרטים ונחזור אליכם במהרה