תכנון גינות גג – כללי אצבע

תכנון הגינה באופן אישי

קודם כל ומעל הכל: הגינה שייכת לבעליה. לא לגנן, לא לאדריכל ולא לאף אחד אחר. חשוב  מאוד לזכור את זה בגלל שכל מעצב מכל סוג שהוא,  גנן , מעצב נוף, אדריכל גנים, האדריכל של הבית וכל היועצים האחרים  , מעוניין להטביע את חותמו על היצירה וזה טבעי.

ואם לא די בכך אז הלקוח שהוא בדרך כלל טיפוס קצת אבוד בכל שפע האפשרויות רוצה שיגידו לו מה נכון ומה מתאים ויובילו אותו באף אל סופו של הפרויקט.  החולשה הזאת של הלקוחות היא הלחם  והחמאה של המעצבים השונים שלקוחות הם בעבורם כחומר ביד היוצר.

ואף על פי האמור לעיל,  אין לוותר על המעצבים בשום פנים ואופן וצריך לדעת איך להשתמש בהם ואיך לתפעל אותם. פשוט ככה.

ערכם החשוב ביותר עבור הלקוח הוא שהם בעלי ניסיון רב וידע טכני שימושי, טעם טוב שנרכש עם השנים ויכולת לתווך עבור הלקוח את הפער בין הרצונות לבין האפשרויות. נשמע מסובך אבל זה לא.

ראשית, צריך לתכנן את הגינה. לאפיין אותה ולהחליט מה יהיה האופי שלה.

אפשר בסגנון של בוסתן ים תיכוני ואז יהיו לנו עצי הדר כמו תפוז לימון וקלמנטינה, עצי פרי שונים כמו תאנה ורימון ושיחים ופרחים שמתאימים.

אפשר בסגנון טרופי ואז יהיו לנו דקלים שונים, צמחים עם עלים גדולים.

אפשר בסגנון אנגלי ואז יהיה לנו בלגן מאורגן של צמחים שונים עם פריחות גבוהות ומגוון מעניין של צמחים עם עלים בגוונים שונים.

ואפשר גם להמציא משהו שאין לו שם אבל יש לו סגנון עם טעם אישי.

באדניות יפו אנו נותנים עסקת חבילה מלאה של תכנון, פיקוח וביצוע הגינה. לכל אחד מהשלבים יש מחיר נפרד ועסקה כוללת תזכה אתכם במחיר משתלם.

בשלב התכנון יושבים על הסגנון של הגינה ולאחר שמגיעים להחלטה מקבלים מספר גיליונות עם תכנית מסודרת ומפורטת של מפרט האדניות והצבתם במרפסת, של מערכת השקיה ומערכת הניקוז, תאורת הצמחים, מפרט של הצמחים וכמובן הצעת מחיר מפורטת.

גינת גג היא נישת גינון ייחודית הדורשת מיומנות וניסיון של הרבה שנים בתחום. זה נראה לכאורה פשוט  וזה אכן פשוט ואף על פי כן יש מספר דברים, כללי ברזל,  שצריך לדעת בשביל להצליח, ובגדול.

  1. אדניות חזקות יפות ואטומות.
  2. מערכת ניקוז שעובדת ללא דופי וללא נזילות.
  3. מערכת ההשקיה אמינה ביותר עם משאבת דישון מדויקת.
  4. מצע הגידול מאוורר ועם חומרי הזנה לצמח.
  5. גנן שיודע את מלאכתו על בוריה.

כיוון שאנו באדניות יפו,  יצרנים של אדניות עץ, אז ברור שאנו חושבים שאדניות עץ הן הפתרון הטוב ביותר. העיצוב יכול להיות עם אדניות מדורגות או בשילוב של  ספסלי עץ, פרגולה, אלמנט מים וכיוב׳. אין סוף לאפשרויות.

אז לסיכום: אין חכם כבעל הניסיון – ואנחנו, כבר עומדות לזכותנו יותר מ 20 שנה של תכנון, הקמה ויצירה  של גינות גג. מאות גינות כבר מאחורינו  ואלפי גינות עוד לפנינו ואנחנו לא מפסיקים ללמוד ולהשתפר.

תיאור מוצר

מוצרים קשורים

אנחנו כאן לשירותכם

אנחנו כאן לשירותכם

מלאו את הטופס, ואנו נשוב אליכם בהקדם

רשמו לנו את הפרטים ונחזור אליכם במהרה